Aktualności

21-23.09.2011 r. Lublin

W Lublinie w tych dniach odbyły się  I Targi Ochrony Środowiska Eco Forum EXPO. Wśród wystawców, którym troska o środowisko nie jest obca, nie mogło zabraknąć i nas! W trakcie Targów na naszym stoisku można było zobaczyć bezdrenażową oczyszczalnię ścieków firmy Traidenis-Pol i dowiedzieć się, jak można zmienić swój dom w bardziej przyjazny środowisku. Z tej okazji skorzystali nie tylko zainteresowani ekologią inwestorzy prywatni, ale także wójtowie, politycy i dziennikarze. Oprócz głównej atrakcji – oczyszczalni ścieków, dużo pytań było też o możliwość zaprojektowania biogazowni. Czas spędzony w hali MTL był świetną okazją do wymienienia doświadczeń i kontaktów z innymi wystawcami.10.11.2011 r. Mircze

W Mirczu 10 listopada b.r. Wójt Gminy Mircze wspólnie z zaproszonymi gośćmi dokonał uroczystego otwarcia i poświęcenia nowo wybudowanego Kompleksu Boisk Sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”. Jest to 101 tego typu obiekt oddany do użytku na Lubelszczyźnie.

Listy gratulacyjne z okazji oddania do użytku nowego obiektu sportowego przekazali:

Bogdan Kawałko – Dyrektor
Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie
Wiktor Sapożnikow – Mer Miasta
Novowołyńsk – Ukraina

Swoją obecnością zaszczycili nas goście honorowi: Andrzej Strejlau – polski trener piłkarski, były selekcjoner reprezentacji Polski,
komentator telewizyjny, radiowy i prasowy oraz Lesław Ćmikiewicz – polski piłkarz i trener piłkarski. Znakomici sportowcy wręczyli na ręce Wójta Gminy Mircze piłkę do gry w piłkę nożną wraz z ich autografami, którą oddali pierwsze strzały dobramki „Orlika”.

Gośćmi honorowymi byli również:

Jerzy Chróścikowski – Senator RP
Krzysztof Grabczuk – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego
Tomasz Zając – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego

Krzysztof Babisz – Lubelski Kurator Oświaty
Anna Dudek – Janiszewska – Wice Kurator Województwa Lubelskiego
Janusz Kawałko – Dyrektor ds. Rozwoju w Wyższej Szkole Społeczno –Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie
Bogdan Lachowicz – Prezes Zarządu MKS Unia Hrubieszów
Lidia Tomaszewska – Przewodnicząca Rejonowej Administracji Państwowej Obwodu Wołyńskiego w Iwaniczach
Józef Chowaniec – Firma Inżynieryjno – Budowlana „Chomar”, wykonawca Kompleksu Boisk Sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Mirczu
Leszek Chowaniec – Firma Inżynieryjno – Budowlana „Chomar”, wykonawca Kompleksu Boisk Sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Mirczu
Czesław Lechowicz – Inspektor Nadzoru Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Lech”, inspektor nadzoru budowy Kompleksu Boisk Sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Mirczu

Projektanci Kompleksu Boisk Sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Mirczu:
mgr Waldemar Paszkiewicz – Dyrektor Oddziału Lublin Firmy „Bayer Projekt”
mgr inż. Karolina Wlaź –Lipowska Firma „Bayer Projekt”
inż. architekt Marta Pacek – Firma „Bayer Projekt”

- orlik_15.jpg
Źródło: Strona internetowa Gminy Mircze

25.11.2011 r. Ostrów Lubelski.

Podczas Sesji Rady Miasta i Gminy Ostrów Lubelski odbyła się prezentacja oferty Firmy Bayer Projekt Sp. zo.o. Sp. Komandytowa. Szczególny nacisk położono na projekty dotyczące ochrony środowiska oraz na źródła finansowania tych programów. Waldemar Paszkiewicz  Dyrektor Oddziału Lublin Bayer Projekt Sp. z o.o. Sp. Komandytowa przedstawił Program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w zakresie oczyszczalni przydomowych a Pan inż. Łukasz Forgiel przedstawił zasadę działania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków na przykładzie oczyszczalni Firmy Traidenis.

06.12.2011 r.

Dziś w Hańsku otwarcie kompleksu boisk „Moje Boisko Orlik 2012″ według naszego projektu. Nasza Firma pełniła tam też nadzór inwestorski.

‎13.12.2011 r.

W Janowie Lubelskim oddano do użytku kompleks boisk sportowych „Moje Boisko Orlik 2012″ zaprojektowany przez Bayer Projekt. Nasza Firma pełniła tu również nadzór inwestorski we wszystkich branżach.

16.12.2011 r.

Dziś w Firmie Bayer Projekt przy ulicy Pięknej 8 w Lublinie odbyła się uroczysta Wigilia z udziałem Księdza Prałata Tadeusza Pajurka , Księdza Dyrektora Radia eR Mieczysława Puzewicza oraz Przyjaciół Firmy.

28.12.2011 r.

Oddano do użytkowania kolejne obiekty według projektów Bayer Projekt: Orliki w Piszczacu i Kodeńcu.

19.01.2012 r.

Podpisanie umowy z Wikana INVEST Sp. zo.o. w Lublinie na wykonanie dokumentacji projektowej dla tematu „Wikana Biznes Park” realizowanego w Lublinie przy ulicy Grygowej.

26.01.2012 r.

Podpisanie umowy na wykonanie dokumentacji projektowej dla biogazowni w Buśnie.

01.02 2012 r.

Uroczyste wmurowanie Kamienia Węgielnego pod budowę centrum biurowo-magazynowego – Wikana Biznes Park w Lublinie. Zakończenie realizacji kompleksu przewidziane jest na czerwiec przyszłego roku.

Inwestycja WIKANA BIZNES PARK powstaje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Mielec, Podstrefa Lublin. Kompleks będzie składał się z dwusegmentowego budynku biurowego i hali wysokiego składowania. Koszty całej inwestycji są szacowane na ok. 60 mln zł. 

Inwestorem, który uzyskał pozwolenie na prowadzenie działalności w SSE jest spółka zależna Grupy Kapitałowej WIKANA  – WIKANA Invest Sp. z o.o.

Jako pierwsza zostanie wykonana część biurowa: dwa segmenty połączone przeszklonym łącznikiem. Na czterech kondygnacjach naziemnych znajdą się pomieszczenia o łącznej powierzchni 14 tys. mkw, zaś w podziemiu garaż na 165 samochodów.  Pierwszy etap budowy biurowca (segment A) zakończy się już w listopadzie br. , w czerwcu 2013 roku ma być gotowa całość.

- Widzimy ogromny potencjał w lokalizacji tej inwestycji w pobliżu obwodnicy Lublina i niemal w sąsiedztwie powstającego Portu Lotniczego w Świdniku ? mówi Robert Gajor, prezes WIKANA Invest Sp. z o.o.-  Przed nami najtrudniejsze zadanie – komercjalizacja kompleksu, ale  wierzymy, że Lublin, który powoli przestaje być synonimem Polski B, i nasz kompleks – realizowany z uwzględnieniem najnowszych technologii ekologicznych stanie się atrakcyjnym propozycją dla inwestorów pragnących tu właśnie zlokalizować swoje siedziby i przedstawicielstwa.

- To od pomysłu na realizację tej inwestycji, rozpoczęła się droga WIKANY w kierunku komercyjnej strony działalności deweloperskiej. Dziś jest to jedna z kilku prężnie rozwijanych sfer działalności grupy kapitałowej, choć kompleks WIKANA BIZNES PARK będzie pierwszym tak dużym. – mówi Sylwester Bogacki Prezes WIKANA SA.

Gotowa jest już też dokumentacja dla hali magazynowej. Jej powierzchnia, wraz z zapleczem socjalno – administracyjnym będzie liczyć ok. 14 tys. mkw.  Na terenie kompleksu przewidziano również miejsca postojowe naziemne.

Cały kompleks WIKANA BIZNES PARK powstaje na obszarze liczącym prawie 4 hektary. Autorem projektu wykonawczego jest pracownia Bayer Projekt, a generalnym wykonawcą – przedsiębiorstwo budowlane Henpol Sp. z o.o.

Źródło Urbanity

19.03.2012 r.
W Piszczacu powiat Biała Podlaska nastąpiło otwarcie kompleksu boisk sportowych „Moje Boisko Orlik 2012″ według projektu Bayerprojekt Lublin.